Ισοφάρισαν τους Celtics οι Cavs με εκπληκτικό ΛεΜπρόν (video)

Στο 2-2 η σειρά των τελικών της Ανατολής στο ΝΒΑ

Με ηγέτη τον εκπληκτικό ΛεΜπρον Τζέιμς, που πέτυχε 44 πόντους, οι Καβαλίερς νίκησαν με 111-102 τους Σέλτικς στο Κλίβελαντ και ισοφάρισαν σε 2-2 στη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Οι Καβαλίερς κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 68-53, οι Σέλτικς μείωσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο σε 96-89 και προσπάθησαν για την ανατροπή, αλλά χωρίς επιτυχία, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ.

Ο «βασιλιάς» έφτασε στους 44 πόντους με 8/15 δίποντα, 9/13 τρίποντα, μάζεψε 5 ριμπάουντ μοίρασε 3 ασίστ, είχε 1 κλέψιμο, αλλά και έκανε 7 λάθη σε 42 λεπτά που αγωνίστηκε. Double double από τον Τρίσταν Τόμπσον με 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Κορυφαίος σκόρερ για την ομάδα της Βοστώνης ήταν ο Μπράουν με 25 πόντους, ενώ double double έκανε ο Ροζίερ με 16 πόντους και 11 ασίστ.

Τώρα η ομάδα του Κλίβελαντ θα επιχειρήσει το break στο TD Garden τα ξημερώματα της Πέμπτης.