Έχασε την πρόκριση μέσα από τα χέρια του ο Άρης: 1-1 με Ολυμπιακό (VIDEO)

Αυτοκτονία του Άρη με τραγικό λάθος του Κουέστα

Ένα ολέθριος λάθος του Κουέστα πλήρωσε ο Άρης που είχε αγκαλιά την πρόκριση στους 4 του Κυπέλλου μέχρι το 87ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Οι κίτρινοι που είχαν χάσει με 2-1 στον πρώτο αγώνα στο «Καραϊσκάκης», κατάφεραν να πετύχουν γκολ με πέναλτι στο 54ο λεπτό με τον Γκάμα, φτάνοντας σε σκορ πρόκρισης.

Παρά την πίεση του Ολυμπιακού ο Άρης φαινόταν πως κρατά γερά την πρόκριση όμως στο 87ο λεπτό ο Κουέστα άφησε την μπάλα μπροστά του χωρίς να έχει αντιληφθεί τον Μπουχαλάκη που βρισκόταν πίσω του και από το πουθενά έγραψε το 1-1 στερώντας από τους κίτρινους την ευκαιρία να διεκδικήσουν το Κύπελλο

Άρης (Α. Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Σάκιτς, Σάσα, Τζέγκο, Μαντσίνι (75΄Κάτσε), Γκάμα (85΄Μπεναλουάν), Μπερτόγλιο (68΄Μπρούνο), Μάνος (75΄Σίλβα)

Ολυμπιακός (Π. Μαρτίνς): Κρίστινσον, Παπασταθόπουλος, Μπα (76΄Καμαρά), Χολέμπας, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Σίλβα (65΄Εμβιλά), Ραντζέλοβιτς (65΄Φορτούνης), Μασούρας (65΄Μπρούμα), Χασάν, Κάϊπερς (76΄Ελ Αραμπί)